Artykuł o ciepłym domu

ażony w instalację grzewczą. W przypadku, kiedy ogród zimowy znajduje się bezpośrednio przy budynku mieszkalnym, to może posiadać taką samą instalację jak dom rodzinny. Jednocześnie na ogrodzie zimowym mogą zostać zamontowane kole

Artykuł o ciepłym domu

Montaż kolektorów słonecznych na ogrodzie zimowym

Jeżeli domownicy zamierzają spędzać czas w ogrodzie zimowym w czasie większych mrozów, to musi on zostać odpowiednio ocieplony i wyposażony w instalację grzewczą. W przypadku, kiedy ogród zimowy znajduje się bezpośrednio przy budynku mieszkalnym, to może posiadać taką samą instalację jak dom rodzinny. Jednocześnie na ogrodzie zimowym mogą zostać zamontowane kolektory słoneczne i duże powierzchnie okienne, które będą dodatkowo go ocieplały. Ciepło w ogrodzie zimowym może być także wytwarzane przez zamontowany w nim kominek, który dodatkowo może go oświetlić i wytworzyć przyjemny klimat. Wszystko to sprawi, że będzie można przesiadywać w ogrodzie zimowym całymi dniami nawet podczas dużego mrozu.


Rozładunek węgla pod domem

Posiadanie węgla opałowego jest niezbędne w przypadku tych osób, które posiadają tradycyjne piece węglowe. Wprawdzie mogą oni korzystać również z drzewa, jednak to węgiel pozwala na dłużej utrzymywać ciepło wytworzone w piecu. Dlatego firmy zajmujące się sprowadzaniem dla swoich klientów odpowiedniego węgla wciąż cieszą się ogromną popularnością. Mogą one także przywieźć węgiel opałowy pod dom swojego klienta i rozładować go w najlepszym do tego miejscu. Za odpowiednią opłatą będą mogli także zająć się zniesieniem węgla do kotłowni, gdzie będzie on mógł być przechowywany. Natomiast nadmiar takiego węgla będzie można zostawić pod kotłownią w zadaszonym miejscu lub przykryć węgiel odpowiednią plandeką.


Rekuperatory ? przykłady

Rekuperatory ? przykłady
Płaszczowo-rurowy wymiennik ciepła
Wymiennik ciepła typu rura w rurze
Płytowy wymiennik ciepła
wymiennik spiralny
Wymiennik płaszczowo-rurowy

Osobny artykuł: Wymiennik płaszczowo-rurowy.

Wymienniki płaszczowo-rurowe są jednym z najczęściej spotykanych typów wymienników w przemyśle41. Uniwersalność tego wymiennika wynika m.in. z:

różnorodności możliwych układów (różna ilość biegów, przeciwprąd, współprąd, itd.)
możliwość użycia elementów standardowych (rury, kołnierze, uszczelki, itd.)
stosunkowej prostota obliczeń i dużej dostępności do odpowiedniego oprogramowania
możliwości zastosowania w bardzo dużym zakresie ciśnień i temperatur1
szerokiej gamy możliwych materiałów konstrukcyjnych1.

Zbudowane są z cylindrycznego płaszcza, w którym biegną wiązki rurek. Jeden z płynów przepływa w przestrzeni płaszczowej, a drugi wewnątrz rurek. Wymiana ciepła zachodzi w poprzek ścian rurek.

Szczególnym przypadkiem jest wymiennik typu rura w rurze. Jego zaletą jest duża prostota. Jego główną wadą jest mała wydajność (powierzchnia wymiany ciepła jest mniejsza niż powierzchnia płaszcza, co generuje duże straty ciepła do otoczenia).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wymiennik_ciep%C5%82a



© 2019 http://architektwarszawa.com.pl/