przewóz osób Łódź najtaniej

Lot samolotem to coraz częściej norma, jednak bywa, że mamy problem z transportem się na samo lotnisko. Wtedy warto mieć telefon na i nie przejmować się czym zdążymy na odprawę.

Wiele hałasu o nic, czyli Uber

Ostatnio całkiem głośno było o aplikacji Uber.
Nagłówki krzyczały już z daleka - że rewolucja, że postrach korporacji taksówkarskich, że wreszcie słynny na całym świecie Uber wchodzi nad Wisłę (w sumie to dosłownie, bo usługa póki co dostępna jest tylko w Warszawie).
O co tyle krzyku? Aplikacja działa całkiem prosto - w teorii każdy kierowca może oferować przejazdy, co poprawia konkurencyjność na rynku i daje możliwość dorobienia.
Niektórzy bardzo sobie Uber chwalą, niektórzy bardzo na niego narzekają.

Klienci dostają niższe ceny, ale za to za kółkiem nie siedzi profesjonalny taksówkarz, samochód też nie musi być w perfekcyjnym stanie technicznym.

Krotko mówiąc - jest to pewne ryzyko, ponieważ Uber żadnej odpowiedzialności na siebie nie bierze.

Co, by jednak nie mówić, wzrost konkurencyjności jest zawsze zjawiskiem pozytywnym dla klientów, nie ma więc co narzekać. Można też sobie bez problemu dorobić, ponieważ to od ciebie zależy w jakich godzinach chcesz oferować przejazd i w każdej chwili możesz po prostu zrezygnować.

Czy Uber sprawdzi się w naszym kraju? Z czasem się okaże.

Taksometry- teoria, a praktyka

Taksometry są wymagane w Polsce i mają być włączane przy każdym kursie taksówką.

Nie może być sytuacji w której taksówkarz nie włączy taksometru i weźmie od nas pieniądze.

Ponadto powinniśmy po zakończeniu kursu dostać paragon, na którym powinna widnieć zapłacona przez nas cena za przejazd.

Oczywiście z tym bywa różnie, wielu taksówkarzy po prostu nie uruchamia taksometru i kasują na ?gębę? za przejazd.

Nie mają wtedy udowodnionego zysku przez taksometr i w efekcie odprowadzają mniej podatku.

Jednak można natknąć się na kontrole i takie postępowanie jest surowo karane.

Taksówka nowojorska - Wikipedia

przewóz osób Łódź najtaniej
Nowojorskie taksówki - charakterystyczne, żółte taksówki, poruszające się po Nowym Jorku. Każda autentyczna taksówka nowojorska (Yellow Cab) ma zamocowany na przodzie maski oficjalny medalion, a wewnątrz płytę z grubego plastiku, dzielącą kierowcę od pasażerów. Na dachu taksówki są dwa oznaczenia świetlne.
Jeśli numer taksówki jest włączony, oznacza to, że taksówka jest wolna i przyjmuje pasażerów; jeśli światło off-duty jest włączone lub wszystkie światła są wyłączone, oznacza, że taksówka jest zajęta lub nie bierze pasażerów.
Czasami jednak, pomimo wyłączonych obydwu świateł lub włączonego światła off-duty, taksówkarz zatrzyma się po czekającego pasażera - oznacza to, że taksówkarz kończy zmianę, ale jedzie w kierunku, w którym czeka pasażer, co daje mu ostatnią szansę na ostatni zarobek. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowojorskie_taksówki
.
Dodane: 31-07-2016 13:11

Tagi: motoryzacja taxi transport taksówka łódź

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: