Dlaczego warto oszczędzać wodę?

u oszczędzić? Jest kilka łatwych sposobów. Jednak jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt wysokie, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Zdarza się także, że rachunek nie jest prawidłow

Dlaczego warto oszczędzać wodę? Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Oszczędzanie się opłaca

Płacisz wysokie rachunki za wodę i zastanawiasz się, jak by tu oszczędzić? Jest kilka łatwych sposobów.

Jednak jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt wysokie, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Zdarza się także, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeżeli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to trzeba jeszcze skontrolować kilka rzeczy.

Najwięcej wody zużywa toaleta. Sprawdź, czy masz oszczędną spłuczkę, czy też może woda ucieka do muszli ciągle? To bardzo często się niestety zdarza. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go założyć samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety kupić sobie nowy sanitariat.

Istotna jest także jakość i energooszczędność urządzeń AGD - pralki i zmywarki. Dobra sprzęt zużywa znacznie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna mieć automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


Alternatywna metoda na dom - konstrukcja szkieletowa

W Polsce jesteśmy tradycjonalistami. Lubimy naszą kuchnię, celebrujemy zwyczaje, jesteśmy rodzinni i gościnni.

I stawiamy tradycyjne domy - murowane, dużo, mające wytrwać pokolenia. Nie ufamy nowym technologiom, nawet jeżeli świetnie sprawdzają się gdzie indziej.

A szkoda, bo domy szkieletowe to bardzo dobre rozwiązanie na nasze polskie warunki. Czemu? Ponieważ takie domy są wbrew pozorom ciepłe, więc tańsze w utrzymaniu, są też szybkie w budowie. Największym wrogiem takiego domu jest huragan, jednak na naszej szerokości geograficznej tak silnych wiatrów nie ma.

Wady? Wymagają użycia drewna konstrukcyjnego wysokiej jakości oraz... sprawnej ekipy, ponieważ stawianie takiego budynku wymaga precyzji. Tak więc, dobrze sprawdź firmę, która ma ci taki dom postawić - sprawdź realizacje, najlepiej również na żywo.


Definicja termodernizacji:

Termomodernizacja ? przedsięwzięcie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym obiekcie budowlanym.

Termomodernizacja obejmuje zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę. Zakres termomodernizacji, podobnie jak jej parametry techniczne i ekonomiczne, określane są poprzez przeprowadzenie audytu energetycznego. Najczęściej przeprowadzane działania to:
docieplanie ścian zewnętrznych i stropów
wymiana okien
wymiana lub modernizacja systemów grzewczych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Termomodernizacja



© 2019 http://architektwarszawa.com.pl/