Kilka pomysłów do stylowego wnętrza

ty, gzymsy wewnątrz pomieszczeń) wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej, często odlewane i montowane do podłoża (do ścian, sufitów). Stosowane w architekturze od starożytności, upowszechniły się w okresie renesansu i baroku.

Kilka pomysłów do stylowego wnętrza Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Kilka faktów o sztukaterii

Sztukateria ? stiuki i inne elementy dekoracyjne (np. putta, ornamenty, gzymsy wewnątrz pomieszczeń) wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej, często odlewane i montowane do podłoża (do ścian, sufitów). Stosowane w architekturze od starożytności, upowszechniły się w okresie renesansu i baroku.

W chwili obecnej często zastępowane są elementami wykonanymi ze styropianu z naniesioną powłoka zabezpieczającą. Istnieją dwie metody nakładania warstwy zewnętrznej, tj.:

metoda ciągniona ? styropianowy kształt jest przeciągany pod odpowiednią formatką z jednoczesnym nałożeniem masy kwarcowej; ta metoda zapewnia wysoką ostrość krawędzi, co wpływa na jakość produktu końcowego,
metoda natryskowa ? ręczne natryskiwanie masy akrylowej; ten sposób nie gwarantuje jednakowej grubości listwy oraz krawędzie są bardziej "zlane"; metoda stosowana najczęściej przy produktach niewymiarowych lub niepowtarzalnych.
Sztukaterię można podzielić ze względu na zastosowanie. Wyróżnia się sztukaterię elewacyjną oraz wewnętrzną, do której zaliczają się listwy przysufitowe, ścienne, przypodłogowe oraz rozety i ramy (obrazów, luster, itp.).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukateria


Porady jak urządzać mieszkanie

Niezależnie od wybranego stylu w którym planujemy urządzić wnętrze musimy kierować się kilkoma podstawowymi regułami i zasadami. Chyba najważniejsze wydaje się nie mieszanie stylów, nawet mając duże doświadczenie i dekorowaniu wnętrz ? może to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Po drugie jeżeli już coś postanowimy, realizujmy to do końca. Mieszkanie urządzone w konkretnym stylu będzie wyglądało o niebo lepiej od mieszaniny różnych, kompletnie niepasujących do siebie aranżacji, co może stworzyć nieprzyjemny efekt.

Po trzecie: wybierz to co najbardziej podoba się Tobie, a nie ciotce Basi czy wujkowi Zbyszkowi ? to ma być Twoje mieszkanie i staraj się urządzić je po swojemu :).


Klasycyzm - definicja

Nazwa klasycyzm oznacza w architekturze nawiązanie do architektury klasycznej. Analogiczny termin Klassizismus występuje w języku niemieckim, podczas gdy m.in. we Francji i Anglii określa się ten okres jako architekturę neoklasyczną. Termin architektura neoklasycystyczna w odniesieniu do klasycystycznej jest natomiast błędem, gdyż mianem neoklasycyzmu określa się klasycyzujące tendencje od końca XIX wieku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasycyzm



© 2019 http://architektwarszawa.com.pl/