Zabiegi endoskopowe takie jak zazwyczaj nie zaliczają się do rzeczy przyjemnych, ale z pewnością są najlepszą drogą do szybkiego rozpoznania niebezpiecznych problemów z układem pokarmowym. O diagnozie.

Dbanie o układ pokarmowy

gastroskopia gliwiceDbanie o swój układ pokarmowy wcale nie jest takie trudne.
Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, w tym zdrowego odżywiania. Przede wszystkim należy jeść śniadanie, jeżeli oczywiście nie ma przeciw wskazań, powinno być syte.
Zaleca się ograniczenie picia kawy i mocnej herbaty, zwłaszcza na pusty żołądek, ponieważ kofeina może powodować spore podrażnienia błony śluzowej żołądka.
Oczywiście zaleca się też picie napojów alkoholowych z umiarem.

No i kolejną podstawą jest bogata i zróżnicowana dieta.

Diagnoza chorób układu pokarmowego

Diagnoza chorób układu pokarmowego jest dość skomplikowana i bez odpowiednich badan ciężko czasami powiedzieć cokolwiek o stanie zdrowia pacjenta.
Badania krwi potrafią być pomocne, aby wskazać lekarzowi dalsze badania. Zwykle ostateczna diagnoza następuje po wykonaniu badań endoskopowych.
Kolonoskopia i gastroskopia nie należą do badań przyjemnych, ale czasami najzwyczajniej w świecie trzeba.

Wynik badania endoskopowego

gastroskopia gliwiceNajbardziej znanym rodzajem badania endoskopowego jest gastroskopia.
Wykonywana jest ona w wielu przychodniach, w których znajduje się pracownia endoskopii oraz w praktycznie każdym szpitalu.
Żeby wykonać badanie gastroskopii refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia trzeba posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego lub chirurga czy gastrologa. Natomiast prywatne badanie gastroskopii w zasadzie wykonywane jest bez potrzeby przedstawiania skierowania, chociaż niektóre pracownie endoskopii wymagają przedstawienia takiego skierowania w każdym przypadku. Przygotowanie do badania gastroskopii nie jest takie trudne, trzeba po prostu pozostawać na czczo w dniu badania, a jego wynik zazwyczaj przekazywany jest pacjentowi od razu do jego wykonaniu..

Widok do druku:

gastroskopia gliwice

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: