Szukasz rzeczoznawcy specjalizującego się w wycenie nieruchomości?

Kwestia ceny

wycena nieruchomosci krakówJeśli chcesz sprzedać mieszkanie, ale kompletnie nie wiesz jak je wycenić - warto skorzystać z pomocy profesjonalnego rzeczoznawcy.
Dlaczego mówię o rzeczoznawcy, a nie o biurze nieruchomości? W biurach nieruchomości wyceny niestety często odbywają się "na oko", a obecnie agentem nieruchomości może zostać praktycznie każdy - czyli osoba bez doświadczenia w tym zawodzie.

Jednak przestrzegam przed generalizowaniem - na rynku działałają dobre agencje, które współpracują z rzeczoznawcami, i którym naprawdę zależy na tym, by Twoje mieszkanie sprzedało się po korzystnej cenie.

Zasadniczo - nie warto na własną rękę podejmować się oszacowania wartości swojego mieszkania.

MdM - wyższe koszty kredytu?

Ano wychodzi na to, że odsetki przy kredycie hipotecznym z dopiskiem "MdM" są dużo droższe od "zwykłych".
Jest wyższa prowizja, czy tez marża i oczywiście odsetki? A jakim prawem? Ano bank ma prawo mieć takie warunki przyznawania kredytu, a nie inne.

W efekcie ilość mieszkań sprzedanych w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" odbiega od zakładanej.

Wina programu, który krytykowany jest chyba przez wszystkich, czy też nadmiernej pazerności banków? Cóż, każdy ma pewnie swoją teorię na ten temat.

Kto zyska na MdM?

wycena nieruchomosci krakówOkazało się jakiś czas temu, że środki zarezerwowane na rządowy program MdM nie są w pełni wykorzystywane.

Developerzy troszkę narzekają, że może jakby to dofinansowanie większe było, to mieszkania schodziły by lepiej. Cóż, prawda jest taka że bardzo mocno zmieniły się zasady odnośnie udzielania kredytów hipotecznych.

Po pierwsze - obowiązkowy wkład własny, którego wartość procentowa ma wzrastać z każdym rokiem.

Jednak banki wykorzystały program "Mieszkanie dla Młodych" na swój własny sposób.

A co, przecież to byłoby nie sprawiedliwie, żeby zyskali tylko deweloperzy, bankom tez się należy! .

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: