rekuperacja gdańsk

Rozbudowanie działania systemu grzewczego może przynieść duże oszczędności, jedną z ciekawych opcji jest .
Co musisz wiedzieć o grzaniu?

Optymalizacja utraty ciepła

Energia cieplna w naszym domu lubi znajdować sobie różne drogi ucieczki poprzez tzw.
mosty termiczne.
Prawidłowa ocena drogi, którą ucieka ciepło wymaga użycia sprzętu umożliwiającego pomiar temperatury, może to być termometr laserowy lub kamera termowizyjna. Po ustaleniu miejsc w których ciepło umyka z pomieszczenia, czy nieruchomości można podjąć konkretne działania mające na celu zmianę miejsca rozproszenia ciepła lub jego zatrzymania.
Często dużo ciepła umyka z domu poprzez stare i nieszczelne okna, ale nieszczelność to tylko jeden problem.

Ponieważ grubość szkła i ilość komór okna również ma niemałe znaczenie.

Kwestia izolacji

Izolator termiczny, termoizolator ? substancja, materiał albo produkt o małej przewodności cieplnej.
Dla materiałów budowlanych pracujących w temperaturach mniejszych od 100 °C za izolatory uznaje się materiały o przewodności cieplnej mniejszej od 0,1 W/(m?K).

W technice wysokich temperatur nawet do 10 W/(mK). Dobrymi izolatorami ciepła są wełna celulozowa, styropian, wełna mineralna, cienka warstwa suchego powietrza. Z materiałów litych za izolatory ciepła uznaje się także drewno.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Izolator_ciepła

Rekuperacja- definicja

rekuperacja gdańsk
Rekuperacja (rekuperacja ciepła) (łac. recuperatio) - w przemyśle (np. metalurgicznym) odzyskiwanie energii termicznej gazów wylotowych (odpadkowych) i spalin, w celu dalszego jej wykorzystania. Proces ten prowadzony jest w różnego typu urządzeniach (czasami zwykłych wymiennikach ciepła) zwanych rekuperatorami (lub nagrzewnicami). W przypadku pieca martenowskiego rekuperator ma postać komory z odpowiednio ukształtowanymi kanałami, gdzie gorące spaliny oddają ciepło gazowi opałowemu.
W klasycznej konstrukcji spaliny z pieca oraz powietrze wlotowe przepływało przez kanały.
Spaliny nagrzewały ścianki kanału.

Po pewnym czasie przełączano bieg spalin i powietrza wlotowego, kanałami którymi dotychczas płynęły spaliny po przełączeniu płynie powietrze, a spaliny płynąc przez drugi kanał nagrzewają jego ścianki.

Po nagrzaniu ścianek tam gdzie płyną spaliny znowu przełączano obieg spalin i powietrza. Dzięki temu możliwe było osiągnięcie wyższej temperatury w komorze roboczej. W samochodach i innych pojazdach spalinowych ciepło spalin stosuje się często do ogrzewania powietrza koniecznego w procesie spalania paliwa w silniku. W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz.

Wykorzystane ciepłe powietrze lub woda (na odpływach do kanalizacji) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub czysta woda.

Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj.

wymiennik krzyżowy.

W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza przez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych. Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja
.
Dodane: 26-09-2016 13:02

Tagi: usługi dom gdańsk ogrzewanie rekuperacja

Widok do druku:

rekuperacja gdańsk

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: