Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Czas na remont

ekologiczne oczyszczalnieCzasem przyda nam się odnowienie swojego miejsca zamieszkania.

Mieszkanie czy dom z upływem lat zaczynają tracić swoje barwy, odpadają tynki czy na ścianach pojawiają się plamy po różnych substancjach ? to zupełnie normalne.

Ponowne otynkowanie i pomalowanie nie tylko pozwoli pozbyć się tych wszystkich defektów, ale także wleje nieco nowego życia.

Jeżeli nie mamy pomysłu na to, jakie kolory odmienią nasze wnętrza w efektowny sposób, to warto się z kimś skonsultować.
Mogą to być znajomi, którzy też niedawno przeprowadzali remont, ale nie zaszkodzi zaciągnięcie opinii projektanta wnętrz ? szczególnie, jeżeli nasze pokoje pełnią nadzwyczaj reprezentatywne funkcje związane z pracą.

Mądry dobór farb i tynków pozwala odmienić swoje domostwo nie do poznania.

Przez pewien czas będziemy może nawet odczuwać satysfakcję za każdym razem przekraczając progi poprawionych po latach murów.
Duma z tego, w jaki sposób mieszkamy to nic złego ? więc ją sobie po prostu zafundujmy.

Jak zaprojektowac ogród?

Istnieje dosyć dużo stylów aranżacji ogrodów.
Ciężko stwierdzić, który z nich jest obecnie w modzie - bardzo dużo zależy również od tego, jaki jest styl naszego domu.
Jeżeli jest nowoczesny, to ogród powinien być raczej dopasowany do takiego stylu.
Ale równie dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota idealnie wpiszą się w niewyróżniający się formą architektoniczną budynek.
Z innej strony patrząc. Aranżowanie przestrzeni jest bardzo interesującym zagadnieniem.
A czym jest projektowanie ogrodu, jeśli nie tym właśnie? Większość z nas chce, aby nasz ogród był nie tylko piękny, ale także praktyczny w użytkowaniu - przecież nikt z nas nie dysponuje wystarczającym czasem na to, by zainteresować się projektowaniem ogrodu bardziej poważnie.
Dobrze jest jeżeli wiemy przynajmniej w zarysie czego chcemy.

Ale realizacją może się zająć architekt krajobrazu.

W tym temacie dodam jeszcze jedno. Wątek jest bardzo wdzięczny do opisania.

Inwestując w nasz ogród, tak naprawdę inwestujemy w siebie - dobrze zaaranżowany będzie wspaniałym miejscem do relaksu - nie tylko biernego, ale również wśród znajomych przy popularnym ostatnio grillu.
Walory estetyczne to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest dużo więcej.
Oczywiście, jeśli nie dysponujemy dużym obszarem, trudniej będzie nam wszystko pogodzić.

Ale zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc.

Regulacje prawne (wikipedia):

ekologiczne oczyszczalnie Problem unieszkodliwiania ścieków odprowadzanych z domów regulowany jest rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r.
w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz.U.
z 2006 r. nr 137, poz. 984)1.

Zgodnie z § 11 ust.

5 rozporządzenia, ścieki pochodzące z gospodarstwa domowego mogą zostać odprowadzone do ziemi w granicach gruntu będącego własnością wprowadzającego, przy zachowaniu następujących warunków: ilość ścieków nie przekracza 5 m?/dobę, BZT5 ścieków jest zredukowane o co najmniej 20% a zawartość zawiesin ogólnych o 50% w wyniku wstępnego oczyszczenia, miejsce wprowadzania ścieków oddziela od poziomu wodonośnego warstwa gruntu miąższości co najmniej 1,5 metra. Dodatkowymi kryteriami są kryteria związane z terenami dla których nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

O możliwości powstania oczyszczalni stanowią wtedy również przepisy szczególne, między innymi te z zakresu ochrony środowiska.
Uniemożliwiają one budowę oczyszczalni na: obszarach objętych ochroną (parki krajobrazowe, strefy ochronnych ujęć wody) obszary zagrożone powodziami obszary narażone na zalewanie wodami opadowymi .

Widok do druku:

ekologiczne oczyszczalnie