O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę?

przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepło. Nazywany jest też domem energooszczędnym. Zapotrzebowanie na ciepło dla domu niskoenergetycznego kształtuje się na poziomie od 30 do 60 kWh/ (m??rok). W przypadku b

O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę? Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Dom energooszczędny - trochę teorii

Dom niskoenergetyczny ? obiekt, który cechuje niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepło. Nazywany jest też domem energooszczędnym.

Zapotrzebowanie na ciepło dla domu niskoenergetycznego kształtuje się na poziomie od 30 do 60 kWh/ (m??rok). W przypadku budynku tradycyjnego wzniesionego zgodnie z obowiązującymi przepisami wartość ta wynosi od 90 do 120 kWh/ (m??rok). Dom pasywny potrzebuje poniżej 15 kWh/ (m??rok).

Obiekty wznoszone w standardzie domu niskoenergetycznego mają dobrą izolację przegród zewnętrznych i okna o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Szczególną uwagę poświęca się miejscom, w których na skutek przerwania ciągłości izolacji cieplnej mogą tworzyć się tzw. mostki termiczne. Nie stosuje się w nich okien połaciowych.

Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku jest z reguły niższy niż w tradycyjnych obiektach.

Pomieszczenia są tak usytuowane, by można było korzystać z energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania (tzw. ogrzewanie pasywne).

Stosuje się wyłącznie wentylację mechaniczną z rekuperacją, aby wykorzystywać ciepło zawarte w powietrzu usuwanym na zewnątrz jako urządzenie dodatkowe stosuje się gruntową czerpnię powietrza.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_niskoenergetyczny


Kwestie ekologiczne

Obecnie sprzęt AGD jest całkiem energooszczędny. Dotyczy to również sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeżeli przejmujemy się ekologią, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej toksycznych dla środowiska, są proszki do prania. Znajdują się w nich chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.


`nowe kontra stare

Mieszkania, jakie można nabyć na rynku pierwotnym, a więc prosto od developerów są niezwykle nowoczesne. Znacznie różnią się one od starych kamienic, w których należało wykonać mnóstwo dodatkowych prac, jak renowacje elewacji czy docieplenia budynków. Niestety, mieszkania kupowane na rynkach pierwotnych są znacznie droższe. Zdarza się także, że developerzy sprzedają je jeszcze przed ich zbudowaniem, a do finalizacji budowy dochodzi nie po kilku, a po kilkunastu miesiącach. Budynki rynku wtórnego okazują się więc częściej wybieranymi. Zmieniło się to nieco, od kiedy wprowadzono program ?Mieszkania dla młodych?, ponieważ zezwalały one wyłącznie na inwestycje rynku pierwotnego. Nie trzeba będzie jednak przejmować się inwestowaniem pieniędzy w dodatkowe naprawy, co byłoby niemal pewne przy kupnie nieruchomości z rynku wtórnego. W nowoczesnych budynkach inwestuje się bardzo często nowoczesne systemy, których zadaniem jest utrzymywać odpowiednią temperaturę lub zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.



© 2019 http://architektwarszawa.com.pl/