Charakter pracy doradcy kredytowego

kredyt gotówkowy bydgoszczkredyt gotówkowy bydgoszczWiele osób zastanawia się nad koniecznością skorzystania z usług doradcy finansowego.
Okazuje się, że w przypadku zadłużania się na małe kwoty zazwyczaj kredytobiorcy działają na własną rękę.
Oczywiście, usługa doradcy kredytowego jest płatna, wobec czego w stosunku do małych kwot kredytu jest to dość duży wydatek.

Jeśli chodzi o duże kredyty, które wiele osób zaciąga na przykład w związku z planowanym zakupem działki budowlanej bądź budową domu, doradztwo kredytowe może być bardzo przydatne.

W takich przypadkach odpowiedni doradca może być bardzo pomocny i wskazać naprawdę najkorzystniejszą ofertę, co w sytuacji zadłużania się na przykład na kilkaset tysięcy złotych może mieć naprawdę kolosalne znaczenie.

Doradcy niezrzeszeni

Decyzje finansowe bardzo często należą do jednych z poważniejszych decyzji podejmowanych przez klientów, dlatego też wybór odpowiedniego doradcy finansowego jest niezwykle istotny.

Wielu doradców oferuje swoje usługi indywidualnie.

Jak wiadomo, wiąże się z tym ryzyko, ale z drugiej strony wybór niezależnego doradcy może mieć także swoje zalety.
Do korzyści płynących z takiego wyboru należy na przykład mniejsza prowizja, jaką trzeba zapłacić za pośrednictwo doradcy finansowego jako przedstawiciela klienta w instytucji bankowej.
Z drugiej strony wybierając usługi niezależnego doradcy możemy łatwiej zostać oszukani, ponieważ nie możemy w satysfakcjonującym stopniu sprawdzić jego rzetelności i uczciwości.

O kredycie konsumpcyjnym

Kredyt konsumpcyjny ? kredyt bankowy udzielany na określone potrzeby osób, a jego spłata jest indywidualnie ustalana z bankiem.

Zabezpieczenia kredytu stanowią najczęściej dochody kredytobiorcy lub poręczenia innych osób, a wysokość kredytu zależy od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Głównym motywem zaciągania tego typu zobowiązań nie jest tzw.

życiowa konieczność, lecz chęć szybkiego dostępu do środków finansowych w celu pozyskanych środków na opłacenie bieżących wydatków, np.
zakup drobnych domowych sprzętów czy remont mieszkaniaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_konsumpcyjny.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: