Przy budowie i tworzeniu mapek- czyli rola geodety

m, a nawet jedynie z wykonywaniem pomiarów drogowych. Wobec tego widok geodetów przeprowadzających jakieś prace na drogach nikogo nie dziwi, a geodeci są szczególnie przygotowywani do tego, aby potrafili pracować na drogach. Natom

Przy budowie i tworzeniu mapek- czyli rola geodety

Drogowe pomiary geodezyjne

Komunikacyjne pomiary geodezyjne są bardzo często wykonywane. Trzeba przyznać, że niektórym osobom geodezja kojarzy się przede wszystkim, a nawet jedynie z wykonywaniem pomiarów drogowych. Wobec tego widok geodetów przeprowadzających jakieś prace na drogach nikogo nie dziwi, a geodeci są szczególnie przygotowywani do tego, aby potrafili pracować na drogach. Natomiast sposoby wykorzystywania ich pracy wydają się być dosyć oczywiste. Przy wykorzystaniu efektów pracy geodetów będzie można nie tylko wytyczać nowe drogi, ale też poszerzać te już istniejące i sprawiać, że mogą po nich jeździć różnego rodzaju pojazdy rozwijające nawet duże prędkości. Dlatego wydaje się, że popularność bardziej komunikacyjnych usług geodezyjnych nie będzie słabła również w najbliższych latach.


Szczegółowe plany geodezyjne

Geodeci mogą przeprowadzać różnego rodzaju prace. Jedne z nich są mniej, a inne bardziej skomplikowane. Na pewno trudnym zadaniem geodezyjnym jest przygotowanie szczegółowych planów i rozwiązań dotyczących gospodarki przestrzennej czy budowy nowych budynków posiadających bardziej skomplikowaną strukturę. Wobec tego przeprowadzanie skomplikowanych prac geodezyjnych wymaga bardzo dobrego przygotowania. Podobnie jest z opracowaniami geodezyjnymi dotyczącymi określonych regionów kraju czy kontynentu. Jednak bez dokładnego wykonywania bardziej skomplikowanych prac geodezyjnych trudno byłoby w pełni wykorzystywać walory posiadane przez jakieś budynki czy drogi. Dlatego od geodetów wymaga się tego, że będą bardzo zaangażowani w wykonywaną przez siebie pracę.


kodu pocztowego ulicy i miasta)Geokodowanie ? ustalanie współrzędnych geograficznych na

Geokodowanie ? ustalanie współrzędnych geograficznych na podstawie innych danych geograficznych (np. kodu pocztowego, ulicy i miasta). Odwrotny proces tj. ustalanie adresu dla danego punktu na Ziemi, to odwrotne geokodowanie.

Rozwój geokodowania wiąże się z rozwojem technik informatycznych, w których używanie tradycyjnych nazw, w niektórych przypadkach niejednoznacznych i skomplikowanych, byłoby utrudnieniem. Systemy geokodów ułatwiają prace np. w programach statystycznych czy programach Systemów Informacji Geograficznej. Za geokody, które pojawiły się przed rozwojem technik informatycznych, można uznać np. system współrzędnych geograficznych czy kodów pocztowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geokodowanie



© 2019 http://architektwarszawa.com.pl/