Każde usługi geodezyjne są potrzebne na różnych płaszczyznach na każdym etapie budowy.
Warto więc poszukać i korzystać z usług profesjonalistów.

Na powierzchni i nie tylko

geodeta legnicageodeta legnicaGeodeci działają nie tylko na powierzchni, są potrzebni również pod nią.
Gównie dla potrzeb górnictwa i transportu.
Zajmują się oni wtedy pomiarami głębokościowymi, wysokościowymi, inwentaryzacją urządzeń szybowych oraz innych związanych z bezpieczeństwem.
Prowadzą też pomiary deformacji terenu górniczego oraz aktualizacją dokumentacji mierniczo-geologicznej.

Geodeci pracują też przy budowie metra, a ich praca opiera się na tym samym co przy geodezji górniczej poza oczywistymi elementami związanymi tylko z przemysłem kopalnianym.

Co by było bez geodetów...

Co tak naprawdę należy do obowiązków geodety? Cóż z pewnością nazewnictwo tych wszystkich prac byłoby dość ciężkie do odbioru, dlatego postaram się to trochę uprościć i przybliżyć. Przede wszystkim geodeta zajmuje się pomiarami powierzchni i nanoszeniem wyników tych pomiarów na mapy i profile (mapy wysokościowe). Jak większość z Was wie geodeta jest potrzebny przy tyczeniu granic działki. Ogólnie wszędzie tam gdzie jest plan budowy czegoś muszą być geodeci i wszystko wyliczyć, sprawdzić i nanieść na mapy geodezyjne.

Kto może zostać geodetą?

Matematyczni i analityczny umysł, dokładność i sumienność to z pewnością cechy dobrego geodety, którym nie każdy może zostać.

To praca, która tylko z pozoru jest prosta, jednak to naprawdę ciężki zawód, o czym można się przekonać choćby czytając podręcznik do tego przedmiotu. Słowa takie jak osnowa, tachimetria czy triangulacja to tylko niektóre terminy, które spotkamy w takiej literaturze.

Jednak to nie terminologia, a jej zastosowanie stanowi największy problem. Masa wzorów, standardów oraz wyliczeń sprawia, że to nauka dla naprawdę lubiących wyzwania.

Co nie oznacza, że się nie opłaca..

Dodane: 31-05-2016 02:46

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo legnica

Widok do druku:

geodeta legnica

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: